Klocki nie tylko dla maluchów

Sklep z zabawkami

Kto sądzi, że etap zabawy klockami skończył się wraz z pierwszymi latami nauki w szkole podstawowej, jest w błędzie. Gwoli ścisłości również wśród dorosłych nie brakuje fanów klocków, którzy budują z nich niesamowite konstrukcje, spotykają się na specjalnych imprezach i wymieniają doświadczeniami.

Dlaczego więc nastolatek z przedziału 12-14 nie miałby oddać się przyjemności budowania? Tym bardziej, że możliwości jakie dają klocki są w zasadzie nieograniczone. Można za ich pomocą tworzyć nie tylko to, co przewidział producent w swoich zestawach i to jest w tym wszystkim najlepsze.

Rynek klocków jest bogaty i uległ w ostatnich latach pewnym zmianom. Przede wszystkim pojawiły się nowe typy klocków, stanowiące alternatywę dla kultowego lego.

Oczywiście takimi klockami bawią się ludzie na całym świecie i nic nie zagraża ich silnej pozycji, jednakże z myślą o hobbystach oraz młodzieży zaczęto produkować na przykład klocki techniczne, których składanie odbywa się na nieco innych zasadach. Przede wszystkim trzeba się wykazać realnym zmysłem konstrukcyjnym.

Łączenie elementów ze sobą wydaje się proste, ale w przypadku bardziej ambitnych projektów trzeba jeszcze brać pod uwagę pewne uwarunkowania konstrukcyjne, odpowiednie ulokowanie elementów i wiele innych kwestii. Dlatego zabawa takimi klockami bywa postrzegana jako doskonały wstęp dla przyszłych studentów kierunków technicznych związanych z budową maszyn, architekturą czy robotyką.

Życie pokazuje, że młodzi pasjonaci takich klimatów w przyszłości robią kariery w tych branżach.